Rekomendacje

Medycyna estetyczna

W naszym salonie wykonywaniem zabiegów medycyny estetycznej zajmuje się dr n. med. Ewa Suchowierska.

Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku z 1994 roku, doktorem nauk medycznych, specjalistą chorób wewnętrznych i nefrologiem. Jestem autorką prac naukowych, publikowanych w polskich i zagranicznych czasopismach medycznych.  Medycyną estetyczną zajmuję się od 2013 roku. Swoje umiejętności  doskonaliłam w trakcie  szkoleń, organizowanych przez Europejskie Centrum Medycyny Estetycznej oraz w trakcie Konferencji   Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. Wieloletnie doświadczenie zawodowe, pozwala mi na empatyczny kontakt z każdym pacjentem i dopasowanie wszelkich podejmowanych decyzji do Jego potrzeb i oczekiwań.

Przed każdym zabiegiem zapraszamy na konsultację, podczas której dobierzemy indywidualny program zabiegowy, który pozwoli uzyskać jak najlepsze i naturalne efekty poprawy wyglądu.

Zabiegi

Lipoliza iniekcyjna – (twarz, ciało)

Zalety zabiegu

Lipoliza iniekcyjna jest szybką i skuteczną odpowiedzią na wszystkie Państwa problemy związane z nie do końca idealnie wymodelowaną sylwetką. Odtłuszczanie okolic brzucha, pośladków, boczków, ale także okolic kompletnie nieczułych na żadne diety, jak kolana czy sąsiedztwo pach – to zadanie dla lipolizy iniekcyjnej.

Czym jest lipoliza iniekcyjna? Najkrócej mówiąc skuteczną i trwałą metodą usuwania tkanki tłuszczowej z brzucha czy innego obszaru ciała za pomocą wstrzyknięcia odpowiednich substancji. Zabieg jest mało inwazyjny, w pełni kontrolowany i bardzo bezpieczny.
Lipoliza iniekcyjna doskonale sprawdza się przy modelowaniu naszej sylwetki oraz usuwaniu miejscowych nagromadzeń tkanki tłuszczowej.

Wskazania

Najogólniej, lipoliza sprawdza się wszędzie tam, gdzie nadmiar tkanki tłuszczowej przeszkadza w komfortowym funkcjonowaniu. Jednak szczególnie popularne wskazania do wykonania zabiegu to:

  • podwójny podbródek,
  • nadmiar tkanki tłuszczowej na brzuchu, pośladkach, udach, biodrach,
  • zlokalizowana poniżej żeber tkanka tłuszczowa; w okolicy tricepsu, kolan i pach
  • tłuszczaki,
  • usuwanie ginekomastii,
  • potrzeba wymodelowania sylwetki, brzucha.

Efekty

Utrata około 4-5 cm w obwodzie, w miejscu podania preparatu – ten podstawowy, szybko zauważalny efekt działania lipolizy mówi sam za siebie.
Usuwanie centymetrów z obwodu związane jest oczywiście z liczbą przeprowadzonych zabiegów i ilością nagromadzonej tkanki tłuszczowej. W przypadku niewielkiej ilości tej ostatniej wystarczy zwykle seria 2-3 zabiegów. Jeżeli natomiast tkanka tłuszczowa jest gruba i obfita, na przykład na brzuchu liczba zabiegów musi być znacząco większa – każdorazowo informację taką otrzymają Państwo podczas pierwszej wizyty, ustawiającej terapię.

Efekty:

  • lepszy metabolizm komórek skóry,
  • lepsze mikrokrążenie,
  • stymulacja regeneracji skóry,
  • lepsze odżywienie skóry

Szczegóły zabiegu

Lipoliza iniekcyjna czyli usuwanie tkanki tłuszczowej jest przeprowadzana przez lekarza, jako że zabieg ingeruje w głębsze warstwy skóry – toteż możecie Państwo być pewni że jesteście pod najlepszą możliwą opieką. Ten całkowicie bezpieczny zabieg nie wymaga z Państwa strony żadnego wcześniejszego przygotowania.
Trwa też bardzo krótko, bo około 15 minut i polega na podaniu za pomocą serii zastrzyków wykonywanych cienką kaniulą, substancji powodującej rozpad komórek tłuszczowych czyli adypocytów. W miejscu wstrzyknięcia powstaje zamierzony i kontrolowany lekki stan zapalny tkanki tłuszczowej. „Obrzęknięte” adypocyty pękają. Uwolnione z nich tłuszcze przechodzą do krwi a wraz z nią do wątroby, gdzie są rozkładane, a następnie wydalane z organizmu.

Zaleca się 3 – 6 zabiegów co 3 -4 tygodnie.
Efekt serii zabiegów to zazwyczaj utrata 4 – 5 cm. w obwodzie w miejscu podania preparatu. W przypadku niewielkiej ilości tkanki tłuszczowej wystarczą 2 – 3 zabiegi, aby uzyskać zamierzony efekt. Jeśli zaś tkanka tłuszczowa jest gruba i obfita ilość zabiegów musi być większa. Jako uzupełnienie terapii zalecamy wykonywanie masażu limfatycznego w celu szybszego usunięcia tłuszczu z komórek i ułatwienie jego transportu przez naczynia chłonne.

Wskazania po zabiegowe

Po zabiegu liposukcji iniekcyjnej może się pojawić lekki świąd, opuchlizna i zaczerwienienie w okolicach, gdzie działał preparat. Dolegliwości te na ogół ustępują samoczynnie, ale można je zmniejszyć zażywając leki antyhistaminowe i tradycyjne środki przeciwbólowe.

W celu zoptymalizowania efektów liposukcji iniekcyjnej, po wykonanym zabiegu, jako uzupełnienie terapii, polecamy zastosowanie masażu limfatycznego, aby uruchomić i usunąć z komórek „tłuszcz” oraz ułatwić jego transport przez naczynia chłonne. Lipoliza iniekcyjna jest bardzo skuteczna choćby przy usuwaniu tkanki tłuszczowej z brzucha.

Dla osiągnięcia jeszcze lepszych efektów liposukcji iniekcyjnej proponujemy stosować również dietę niskotłuszczową.

Przeciwwskazania:

  • ostre choroby nerek i wątroby,
  • zaburzenia krzepliwości,
  • stałe stosowanie aspiryny lub innych leków przeciwzakrzepowych,
  • ciąża, karmienie piersią,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • ostre infekcje,
  • znaczna otyłość( BMI>35),
  • alergia na soję i jaja,
  • niewyrównane schorzenia tarczycy.

Cena zabiegu

zależnie od obszaru poddanego zabiegowi, ilości tkanki tłuszczowej i ilości wstrzykniętego preparatu – cenę podaje lekarz.

Zabieg ten jest idealnym uzupełnieniem diety oraz zabiegów drenujących. Po zabiegach lipolizy zaleca się wykonanie kilku zabiegów limfatycznych, które pomogą wydalić komórki tłuszczowe.

Botox (toksyna botulinowa) – korekta zmarszczek.

Zmarszczki są naturalnym i pierwszym towarzyszem upływu czasu. Nikt z nas nie uniknie momentu, kiedy zauważy w lustrze te pierwsze, nieprzyjemne objawy rozpoczynającego się procesu starzenia skóry. Jednak pamiętajmy, że zmarszczki to nie wyrok i są objawem starzenia, z którym współczesna medycyna estetyczna pozwala skutecznie walczyć. Warto pamiętać, że przyczyn powstawania bruzd zmarszczkowych jest bardzo wiele – znajdują się wśród nich zarówno czynniki wewnętrzne: genetyczne i hormonalne, intensywna mimika twarzy, jak i zewnętrzne: promieniowanie UV, wolne rodniki, czy nawet styl życia. Niezależnie jednak od przyczyn, w naszej Klinice oferujemy Państwu zabiegi, które bezpiecznie, szybko i skutecznie pozwolą wygładzić skórę twarzy i sprawić, że przez długie tygodnie będzie promieniała zdrowiem i młodością.

Ostrzykiwanie botoxem jest niezawodną metodą usuwania wszelkiego rodzaju bruzd na skórze twarzy. Dzięki temu możemy pozbyć się najbardziej uciążliwych, a jednocześnie najczęściej pojawiających się zmarszczek:

  • poprzecznych bruzd na czole,
  • popularnych „lwich zmarszczek” czyli pionowych linii pomiędzy brwiami,
  • „kurzych łapek” pojawiających się wokół kącików oczu,
  • wszelkiego rodzaju zmarszczek w okolicach ust, powiek, podbródka.

                                                      

 

Po wykonaniu zabiegu możliwy jest natychmiastowy powrót do zwykłego trybu życia. Istotne jest jednak, aby przez kilka dni po wykonaniu procedury traktować ostrzyknięte obszary ze szczególną delikatnością – unikać rozmasowywania obszarów pozabiegowych i nadmiernego ich ugniatania.

Przeciwwskazania

Ponieważ zabieg jest procedurą medyczną, każdy z naszych pacjentów, ze względu na troskę o jego bezpieczeństwo i zdrowie jest informowany o istniejących przeciwwskazaniach do jego przeprowadzenia, wśród których najistotniejszymi są:

  • choroby z zaburzeniami przewodnictwa nerwowo – mięśniowego,
  • stosowanie leków wywołujących relaksację mięśni,
  • ciąża i okres karmienia,
  • zaburzenia krzepnięcia.

Leczenie nadpotliwości

Jeżeli nadpotliwość stanowi dla Państwa problem, jest kłopotliwym elementem codziennej rzeczywistości, rekomendujemy pozbycie się nadmiernej potliwości przy pomocy preparatu botoxu. Najczęściej ostrzykiwanymi obszarami dla zatrzymania potliwości są:

  • pachy,
  • dłonie,
  • stopy.

Botox jest sprawdzoną w klinikach medycyny estetycznej na całym świecie, jedną z najbezpieczniejszych i najskuteczniejszych metod ostrzykiwania.Preparat doprowadza do długotrwałej blokady gruczołów potowych, które odpowiadają za wydzielanie potu na zewnątrz organizmu.

Botox uważany jest za jedno z najskuteczniejszych i najpopularniejszych rozwiązań w zakres ie leczenia nadpotliwości, szczególnie pod kątem czasu działania preparatu, jego dostępności i możliwości powtarzania procedury.

Efekty ostrzykiwania przy pomocy w celu leczenia nadpotliwości utrzymują się od sześciu do ośmiu miesięcy, a po każdym kolejnym zabiegu czas ten ulega znaczącemu wydłużeniu.

Wskazania pozabiegowe

Po wykonaniu zabiegu możliwy jest natychmiastowy powrót do zwykłego trybu życia. Istotne jest jednak, aby przez kilka dni po wykonaniu procedury traktować ostrzyknięte obszary ze szczególną delikatnością – unikać rozmasowywania obszarów pozabiegowych i nadmiernego ich ugniatania.

Przeciwwskazania

Ponieważ zabieg jest procedurą medyczną, każdy z naszych pacjentów, ze względu na troskę o jego bezpieczeństwo i zdrowie jest informowany o istniejących przeciwwskazaniach do jego przeprowadzenia, wśród których najistotniejszymi są:

  • choroby z zaburzeniami przewodnictwa nerwowo – mięśniowego,
  • stosowanie leków wywołujących relaksację mięśni,
  • ciąża i okres karmienia,
  • zaburzenia krzepnięcia.

Wypełniacze (preparaty kwasu hialuronowego) – modelowanie – twarz, usta,  korekta bruzd i zmarszczek.

Kwas hialuronowy (Hialuronic Acid – w skrócie HA) – jego nazwa pochodzi od szkliście przeźroczystego wyglądu (z greckiego hyalos = szkło). Występuje w wielu tkankach ciała. Ze względu na właściwości higroskopijne odpowiada za opty­malne nawilżenie skóry. Łącząc ze sobą włókna kolagenowe i elastylowe, tworzy jej konstrukcję podporową. Przeplatające się łańcuchy kwasu hialuronowego wypełniają przestrzenie między włóknami kola­genowymi zatrzymując wodę, dzięki czemu działa on jak molekularna gąbka. Układ ten stanowi zwartą strukturę nadając skórze odpowiednią elastyczność i jędrność. Jed­na cząsteczka HA jest w stanie zabsorbować 250 cząsteczek wody.

Niestety, z wiekiem oraz na skutek działania czynników zewnętrznych poziom kwasu hialuronowego w naszym ciele drastycznie się obniża. Wtedy pojawiają się zmarszczki, skóra ulega rozluźnieniu i pojawiają się znane wszystkim objawy starzenia się skóry.

Medycyna estetyczna jest jednak w stanie zaradzić tym oznakom upływającego czasu – nowoczesne wypełniacze oparte na bazie kwasu hialuronowego skutecznie i na długo pozwalają przywrócić cerze dawny blask i sprężystość.

Wypełniacze znajdują swoje zastosowanie przy wszystkich zabiegach, którym celem jest poprawienie owalu twarzy i przywróceniu jej młodego, zdrowego wyglądu. A zatem, jeżeli borykasz się z problemami w postaci:

  • zbyt wąskich lub nierównych ust,
  • opadających kącików ust,
  • głębokich, silnie zaznaczonych zmarszczek na twarzy,
  • zmarszczek na szyi i dekolcie,
  • niezadowalającego kształtu podbródka i linii żuchwy,
  • zwiotczałej skóry na dłoniach
    skorzystanie z nowoczesnego, sprawdzonego wypełniacza aplikowanego przez profesjonalistę jest najlepszym rozwiązaniem.

Przez kilka dni po zabiegu ostrzyknięte wypełniaczem obszary należy traktować z dużą delikatnością – nie należy ich silnie rozmasowywać ani uciskać. Poza tym pacjent po zabiegu z użyciem wypełniacza może prowadzić zupełnie naturalny styl życia.

Przeciwwskazania

Procedura iniekcji wypełniaczem nie jest wskazana dla osób:

  • w trakcie ciąży i karmienia,
  • przechodzących miesiączkę, zażywających aspirynę lub inne leki przeciwzapalne,
  • nadwrażliwych na substancję zawarte w wypełniaczu, lidokainę lub inne środki miejscowo znieczulające,
  • alergików,
  • pacjentów przechodzących chorobę nowotworową,
  • pacjentów w trakcie infekcji skórnych,
  • chorych na porfirię lub epilepsję.                                                                        

Powiększanie i modelowanie ust kwasem hialuronowym

Zabiegi wypełniające są jednymi z najczęściej stosowanych procedur w medycynie estetycznej. Poprawiają wygląd twarzy, dając wrażenie młodszej, wyspanej i świeżej. Odpowiednio zaplanowany i przeprowadzony zabieg daje piękny, naturalny rezultat.
Pojęcie powiększania ust jest dosyć szerokie i obejmuje zabiegi polegające na:

  • poprawianiu kształtu zbyt wąskich lub asymetrycznych ust,
  • ujędrnieniu ust,
  • eliminacji problemu zwisającej lub asymetrycznej górnej wargi,
  • usuwanie oznak starzenia ust (opadanie kącików, zmarszczki wokół ust),
  • poprawa kolorytu ust.

Zabieg najczęściej trwa 30-45 minut. Jest przeprowadzany za pomocą igły lub kaniuli. Zazwyczaj rekonwalescencja jest krótka i mało problematyczna.

Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującymi w organizmie człowieka i dlatego ma wysoki profil bezpieczeństwa.
Efekty zabiegu są widoczne od razu po implantacji preparatu jednak ocenia się je w pełni przynajmniej po kilku dniach po zabiegu, kiedy preparat w pełni zwiąże się z tkanką.

Szczegóły zabiegu

Przed zabiegiem przeprowadzany jest wywiad lekarski mający na celu wyeliminowanie ewentualnych skutków ubocznych iniekcji. Następnie skóra wokół ust zostaje znieczulona przy pomocy kremu znieczulającego, a lekarz przystępuje do iniekcji żelu wypełniającego. Substancja wprowadzana jest delikatnie i precyzyjnie do tak zwanej czerwieni ust, gdzie zostaje delikatnie uformowana i wymodelowana.

Zabieg nie jest bolesny dla Pacjentki, może ona odczuwać jedynie lekkie nakłucia oraz wrażeniu ucisku w miejscach, gdzie została wprowadzona substancja.

Po zabiegu przez jakiś czas może utrzymywać się obrzęk i opuchlizna ust, jedna przy odpowiedniej pielęgnacji znikają one już po kilku dniach. Szczególnie istotna w ciągu kilku dni po zabiegu jest troskliwa dbałość o ostrzyknięty obszar – nie należy go zbyt mocno uciskać, wykonywać intensywnych odkształceń mimicznych. Warto również stosować substancje lekko łagodzące na opuchlizny, aby usta jak najszybciej wróciły do formy i pięknego kuszącego kształtu.

Przeciwwskazania

  • ciąża i karmienie,
  • miesiączka oraz po zażyciu aspiryny lub leków przeciwzapalnych,
  • nadwrażliwość na substancję w wypełniaczu, lidokainę lub inne środki miejscowo znieczulające,
  • choroby alergiczne,
  • choroba nowotworowa,
  • problemy skórne w miejscu iniekcji (np. stan zapalny, opryszczka, itp.),
  • porfiria, epilepsja.                                                                                 

Poprawa wyglądu dłoni – (preparaty kwasu hialuronowego, kolagen)

Zachodzące w skórze naturalne procesy starzenia bardzo szybko widoczne są na dłoniach. Ich wrażliwa skóra, pozbawiona podściółki tłuszczowej, uboga we włókna kolagenowe, i elastynę, jest bardziej niż inne części ciała narażona na zmienne warunki atmosferyczne oraz środki chemiczne.
A przecież dłonie są wizytówką każdej kobiety.                                                             
Dlatego, jeśli chcesz, aby dłużej pozostały piękne i młode pomyśl o tym już teraz.

Bardzo skuteczną a zarazem bezpieczną metodą przywracającą jędrność i napięcie skórze dłoni jest mezoterapia igłowa skóry dłoni. Zabieg polega na ostrzykiwaniu dłoni kwasem hialuronowym, kolagenem, lub specjalnie skomponowanymi dawkami koktajli witaminowych. Mikronakłucia w skórze powodują zregenerowanie się głębszych warstw skóry. Stymulację metabolizmu komórek oraz zwiększają produkcję kolagenu i elastyny, sprawiając,że skóra dłoni staje się jędrna i odpowiednio nawilżona.

Użycie mezoterapii igłowej na grzbiety dłoni daje efekt natychmiastowy.

Efekt utrzymuje się od 6-18 miesięcy

Kolagen leczniczy – terapia przeciwzmarszczkowa.

Leczniczy kolagen jest od dawna znany i stosowany w medycynie klinicznej, ma nieocenione działanie przyspieszające procesy regeneracji ran, ubytków w skórze, blizn. Działanie kolagenu jest więc nieocenione i dlatego teraz receptura tego samego kolagenu została wprowadzona i wdrożona do wykorzystywania w medycynie estetycznej. Linerase to nowoczesny preparat kolagenowy do zabiegu intensywnej terapii przeciwzmarszczkowej, terapii blizn potrądzikowych i zanikowych blizn pooperacyjnych.

Czym jest kolagen zawarty w Linerase? To oczywiście inny typ kolagenu, niż ten zawarty w kosmetykach do codziennej pielęgnacji. Atelokolagen typu I, zawarty w preparacie Linerase jest biomateriałem całkowicie wykluczającym po zabiegowe reakcje alergiczne, jest biodegradowalny i biozgodny (samoistnie i całkowicie rozpuszcza się w skórze).

Jak działa Linerase?
Kolagen typu I jest najpowszechniej występującym w organizmie. Tworzy on ścięgna, tkankę bliznowatą, tkankę kostną, a także tkankę łączną skóry i tkanki podskórnej. Kolagen ulega degradacji pod wpływem enzymów zwanych kolagenozami. Skutkiem tego jest pojawienie się zmarszczek grawitacyjnych oraz zauważalne zmiany w owalu twarzy. Można temu zapobiegać. Zabieg z wykorzystaniem Linerase polega na podaniu w skórę pacjenta atelokolagenu typu I, który tworzy wyjątkowe środowisko do regeneracji tkanki łącznej poprzez zintensyfikowanie produkcji kolagenu typu III w skórze – jedynego z 7 typów kolagenu, odpowiedzialnego za jędrność skóry i młodzieńczą zdolność jej regeneracji. Preparat ten jest przeznaczony do pobudzenia fibroblastów do wytwarzania włókien, endogennego kolagenu, jako nowego wypełnienia tkanki.

Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem Linerase?
Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i przypomina klasyczną mezoterapię. Preparat jest podawany metodą iniekcji, nieco głębiej, niż w przypadku większości mezoterapii, przy mniejszej ilości nakłuć, co dodatkowo zmniejsza uczucie dyskomfortu po zabiegu. Preparat można podać na skórę twarzy, szyi, dekoltu i dłoni.

Wygląd skóry po zabiegu?
Bezpośrednio po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona i nieznacznie obrzęknięta. Nie odnotowuje się powikłań po zabiegu z wykorzystaniem Linerase. Przy skórze skłonnej do zasinień mogą się pojawić niewielkie ślady po wkłuciach, które znikają w ciągu kilku dni. Pacjent może niemal natychmiast powrócić do codziennych aktywności.

Efekty działania Linerase:
Po zabiegu skóra zyskuje widoczną i odczuwalną jędrność, staje się napięta i wygładzona. Linerase można stosować profilaktycznie już po 25 r.ż. w celu zahamowania procesów starzenia poprzez utrzymanie prawidłowego poziomu kolagenu. LINERASE odbudowuje i regeneruje skórę twarzy, szyi, dekoltu, dłoni i całego ciała poprzez rekonstrukcję tkanki łącznej skóry a przede wszystkim przywraca naturalne piękno skóry.

WSKAZANIA:

  • redukcja zmarszczek i wiotkość skóry- blizny potrądzikowe
  • rozstępy
  • poprawa elastyczności i sprężystości skóry

PRZECIWWSKAZANIA

  • ciąża i okres karmienia piersią
  • choroby autoimmunologicane
  • tendencje do powstawania bliznowców
  • cukrzyca
  • choroby nowotworowe
  • aktywne zakażenia okolicy zabiegowej

EFEKT ZABIEGU:

Efekt zabiegu niwelowania widoczności zmarszczek i poprawy jędrności skóry utrzymuje się od roku do dwóch lat. Efekt usuwania widoczności blizn jest trwały.
Wskazana jest seria zabiegów mezoterapii osoczem bogatopłytkowym, które wspomaga proces regeneracji i przyspiesza wiązanie kolagenu w skórze.

NIE ZALECA SIĘ łączyć zabiegu Linerase w czasie tej samej sesji zabiegowej z zabiegami laserowymi, głębokimi chemicznymi peelingami oraz dermabrazją. Wymienione procedury można zastosować zachowując min. 14-dniowy odstęp.

Zabiegi na okolicę oczu – (korekcja doliny łez)

Ciągły stres, zmęczenie powoduje, że nasza cera staje się szara pozbawiona blasku, pojawiają się drobne zmarszczki. Pierwszym objawem utraty objętości kolagenu w skórze są drobne zagłębienia pod oczami, nazywane „doliną łez”. Nasze spojrzenie wydaje się zmęczone, podkrążone, smutne, pojawiają się zapadnięcia głównie przy wewnętrznych kącikach oczu. Zabieg wypełnienia doliny łez niweluje problem zmęczonych oczu. nasze spojrzenie nabiera promiennego blasku, skóra w tej okolicy staje się jasna i jędrna. Finalnie uzyskujemy spłycenie zagłębienia, zmniejszenie zasinienia oraz zagęszczenie i ujędrnienie skóry w obszarze poddanym terapii. Zabiegi w okolicach „doliny łez” powodują, że twarz ma świeży, wypoczęty i zdrowy wygląd. Zabieg jest bezbolesny, wykonany po znieczuleniu miejscowym kremem Emla.

REDENSITY II

To innowacyjny produkt dedykowany leczeniu okolicy oka i likwidacji cieni pod oczami. Wyjątkowość produktu polega na tym, że żel (kwas hialuronowy) posiada niskie właściwości higroskopijne, dzięki czemu nie pęcznieje po wstrzyknięciu i układa się w jednorodną formę płaszcza, przykrywającego ciemny obszar pod oczami. Nie ma więc ryzyka powikłań w postaci grudek i nierówności. Teosyal Redensity II prawie w ogóle nie wywiera nacisku na tkanki limfatyczne, co chroni przed pojawieniem się obrzęku w tej okolicy. Zapewnia długotrwałą korekcję, przy jednoczesnej doskonałej tolerancji, potwierdzonej badaniami klinicznymi. Preparat zawiera lidokainę, która wraz z powierzchownym znieczuleniem skóry, powoduje iż zabieg jest w zupełności bezbolesny. Efekt to wyrównana, wygładzona i rozświetlona powierzchnia oka.                                                             

Wskazania:

  • cienie pod oczami
  • dolina łez
  • fałd powiekowo – policzkowy
  • niewielkie „worki pod oczami”

Teosyal Redensity II zawiera: kwas hialuronowy [HA] 15mg/g – połączenie delikatnie usieciowanego Kwasu Hialuronowego z nieusieciowanym HA; 3 przeciwutleniacze: Kwas Liponowy, Glutation i N-Acetylo-L-Cysteina; 8 aminokwasów: Glicyna, Lizyna, Treonina, Prolina, Leucyna, Izoleuzyna, Arginina, Walina; minerały: Miedź i Cynk; witaminę B6

Efekty:

Efekt widoczny jest natychmiast po zabiegu i utrzymuje się średnio przez 8-12 miesięcy (badania kliniczne). Decyduje o tym wiek pacjenta, rodzaj zastosowanego preparatu (trwalsze są preparaty o większym stopniu usieciowania) oraz tryb życia i ogólna kondycja pacjenta. Palenie papierosów bardzo przyspiesza utratę uzyskanego efektu.

W miejscu iniekcji możliwe zaczerwienienia oraz lekki obrzęk, które ustępują po przyłożeniu chłodzącego opatrunku.

Przeciwwskazania:

  • infekcje skórne w miejscu zabiegowym
  • uczulenie na preparat – kwas hialuronowy
  • ciąża okres karmienia piersią
  • tendencja do powstawania bliznowców
  • niewyrównana cukrzyca

Mezolifting anti – aging (nawilżanie, odbudowa) – mezoterapia igłowa.

Wskazania:

  • zwiotczenie skóry (drobne i głębokie zmarszczki)
  • profilaktyka anti – aging (przeciwzmarszczkowa i przeciwstarzeniowa).
  • poprawa kolorytu skóry

OPIS ZABIEGU

Mezoterapia to metoda leczenia różnych schorzeń skóry polegająca na wstrzykiwaniu bezpośrednio w miejsca docelowe niewielkich dawek substancji leczniczych.

Wieloletnie narażenie na szkodliwe czynniki środowiska, stres, palenie tytoniu, używki, promieniowanie słoneczne doprowadza do niekorzystnych zmian w skórze. Mezoterapia pozwala na odwrócenie lub zahamowanie wielu niekorzystnych zmian i stanowi wartościowy składnik medycyny anti-aging.

Zabiegi wykonuje tylko lekarz. Poza działaniem preparatów istotne znacznie ma również samo nakłucie skóry (wykonuje się ich kilkadziesiąt do kilkuset) z uwagi na:

  • Poprawę metabolizmu komórek skóry
  • Stymulację fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny
  • Powstanie nowych naczyń krwionośnych
  • Poprawę mikrokrążenia
  • Stymulację regeneracji skóry – wymianę na nowe komórki
  • Hamowanie tworzenia szkodliwych wolnych rodników
  • Prawidłowe odżywianie skóry

Te wszystkie aspekty stanowią przewagę mezoterapii iniekcyjnej nad tak zwaną mezoterapią bezigłową.

Podawane w skórę preparaty są mieszankami leków dostosowanych do konkretnego problemu klinicznego. Najczęściej stosujemy mieszaninę witamin, aminokwasów, krzemionki organicznej, mikroelementów, kwasu hialuronowego, wyciągów roślinnych. Kwas hialuronowy wypełnia przestrzeń między włóknami kolagenowymi i ściąga wodę, dzięki temu skóra jest optymalnie nawilżona. Dzięki lepszemu unaczynieniu skóra jest lepiej natleniona, jaśniejsza, zdrowsza.

Iniekcje wykonywane są strzykawką z bardzo cienką igłą co 0,5-1,5 cm. Po zabiegu pozostają ślady na skórze w postaci punkcików lub kratki – w zależności od techniki zabiegu. Czas trwania śladów zależy od rodzaju preparatu – od 6–72 godzin.

Nakłucia są mało bolesne. Jeśli pacjent ma niski próg wrażliwości na ból, można zastosować znieczulenie kremem. Może się zdarzyć, że igła trafi w naczynko krwionośne, wtedy powstaje niewielki siniak. Po zabiegu stosuje się masaż, dzięki któremu wstrzykiwane w skórę składniki są równomiernie rozprowadzane. Działają one nawet miesiąc po zakończeniu zabiegów.

Efekt zabiegu jest natychmiastowy powodując wzrost elastyczności, jędrności i rozświetlenie skóry. Utrzymuje się długotrwale korygując zmarszczki i przywracając gładkość i gęstość skóry.

Ostrzykiwanie skóry można wykonać w dowolnym czasie, ale najlepiej przeprowadzać jesienią, zimą lub wczesną wiosną, bo słońce może powodować przebarwienia w miejscu iniekcji.

PO ZABIEGU:                                                  

  • podstawowa pielęgnacja
  • unikanie słońca, stosowanie filtrów
  • nawilżanie skóry

PRZECIWWSKAZANIA:

  • alergia, uczulenie na składniki preparatu
  • ciąża, karmienie piersią
  • stany zapalne na skórze (opryszczka)
  • zła tolerancja zabiegu (skóra naczyniowa, ryzyko powstawania zwłóknień)
  • choroby nowotworowe
  • stosowanie leków przeciwkrzepliwych

W przypadku skłonności do powstawania krwiaków warto zarezerwować sobie 2-3 dni na doprowadzenie skóry do formy – czasami wymaga to absencji w pracy lub wykonania zabiegu tuż przed weekendem.

Aby uzyskać najlepszy efekt wykonuje się około 7 zabiegów: początkowo 3-4 zabiegi co 2 tygodnie, następnie 3 zabiegi co miesiąc, na końcu 1 zabieg podtrzymujący efekt co 3-6 miesięcy. Efekt kuracji zależy od ilości wykonanych zabiegów.

Pb Serum

to najnowsza linia produktów hiszpańskiego laboratorium Proteos Biotech oparta na innowacyjnej technologii wykorzystującej rekombinowane enzymy. Niezwykle skuteczna w terapii blizn, rozstępów, cellulitu i redukcji nadmiaru tłuszczu.

Jest to połączenie kwasu hialuronowego o wysokiej masie cząsteczkowej z reagentem, którego skład bazuje na odpowiednio zbilansowanym koktajlu enzymów. Enzymy te, to lipaza, kolagenaza i liaza. Działają synergicznie, aby zwalczyć procesy włóknienia.

PB SERUM HA 1.5 LOW

PBSerum HA 1.5

jest kwasem hialuronowym o wysokiej masie cząsteczkowej (8 mg / ml) i nieznacznie usieciowanym. Działa przeciwzapalnie, regeneracyjnie i stymuluje reorganizację włókien kolagenowych w uszkodzonych tkankach. Przyczynia się do zmniejszenia zatrzymywania płynów w procesach zwłóknienia, które występują z obrzękiem. Degradacja molekuł polisacharydowych odpowiedzialnych za wychwyt wody, z następującym po niej uwolnieniem zatrzymanej w nich cieczy w celu zmniejszenia obrzęku w dotkniętych tkankach.

Dzięki swojej charakterystyce idealnie nadaje się do hamowania, zwalczania i zapobiegania pojawieniu się zwłóknienia, będącego podstawą naszego leczenia. PBSerum HA 1.5 jest kompatybilne z użyciem odczynników enzymatycznych o różnej intensywności.

WSKAZANIA

  • Obrzęk związany ze zwłóknieniem

  • Ujędrnienie tkanki wokół oczu, worki pod oczami (tłuszcz lub zatrzymanie płynów)

  • Lifting skóry (np. twarz, szyja, dekolt, ciało)

  • Reorganizacja włókien kolagenowych w uszkodzonych tkankach

PB SERUM HA 1.5 MEDIUM

Pomaga wyeliminować skupiska tłuszczu związane ze zwłóknieniem.
Stymuluje metabolizm lipidów i degradację trójglicerydów w celu zmniejszenia objętości adipocytów w obszarach z nadmiernym nagromadzonym tłuszczem.

WSKAZANIA:

  • Zwłóknienie z nagromadzeniem tłuszczu

  • Złogi tłuszczowe

  • Lipoliza

PB SERUM HA 1.5 HIGH

Wskazany w leczeniu procesów zwłóknienia opornego, takich jak wszelkiego rodzaju blizny, zwłóknienie pooperacyjne lub zapalenie tkanki łącznej.
Rozkłada i eliminuje amorficzne, zdezorganizowane i dysfunkcjonalne włókna kolagenowe obecne w skórze właściwej tkanki włóknistej i bliznowatej.
Niszczy on ściany kolagenowe obecne w włóknistych guzkach.

WSKAZANIA:

  • Leczenie i zapobieganie pooperacyjnemu zwłóknieniu

  • Blizny przerosłe, atroficzne i keloidowe

  • Integracja przeszczepów skóry u pacjentów po oparzeniach

  • Rozstępy

  • Pomarańczowa skóra

    Enzymy stosowane są w medycynie estetycznej jako kuracja nie tylko upiększająca, ale również –
    lecznicza. Substancje czynne są wprowadzane za pomocą wstrzyknięć – w zależności od problemu, na
    daną głębokość skóry .Do wyboru są trzy produkty o różnej zawartości enzymów – niskiej,
    średniej i wysokiej.
    Oprócz tego, każdy preparat ma inne proporcje enzymów tak aby działanie było ukierunkowane na
    dany problem skóry. W konkretnym preparacie PBSerum występują trzy enzymy w różnych
    stężeniach -lipaza, kolagenaza, liaza, które mają za zadanie wzmacniać włókna kolagenowe,
    zwiększać gęstość skóry, rozbijać komórki tłuszczowe oraz spłycać blizny.
    Produkty na bazie enzymów marki PB Serum są produkowane bez użycia konserwantów dzięki
    procesowi liofilizacji (suszenie sublimacyjne), co powoduje, że enzymy zachowują długotrwałą
    skuteczność i świeżość bez utraty ich właściwości.
    Sprawdzają się jako nośnik substancji aktywnych – docierając w głębsze warstwy skóry.
    Kuracja enzymami zaproponowana przez markę PB Serum, jest wspomagana przez kwas hialuronowy
    – polisacharyd, który jest przedstawiony w zestawie wraz z enzymami w formie niskocząsteczkowej, i
    ma za zadanie stymulację działania enzymów.
    Kuracja z kwasem hialuronowym nie tylko pobudza fibroblasty do działania, ale również spowalnia
    procesy starzenia i zwiększa odporność skóry na czynniki zewnętrzne. Procesy produkcyjne i
    kontrolne znacznie zwiększają efektywność aktywów PBS, gwarantując widoczne rezultaty w krótkim czasie.

Nukleofil

to innowacyjna biotechnologia, która trójkierunkowo pobudza skórę do odbudowy. Za sprawą właściwości biochemicznych poprawia jej jakość i znacząco opóźnia procesy starzenia i fotostarzenia skóry. Procesy biostymulacji zachodzą na poziomie receptorów błonowych fibroblastów w skórze właściwej, czego rezultatem jest zintensyfikowana produkcja kolagenu i elastyny.

Wyraźna poprawa nawilżenia skóry pojawia się niemal od razu po zabiegu, lecz na ostateczny efekt zregenerowanej skóry należy poczekać ok. 6 tygodni.

Efektem działania preparatu jest delikatny lifting i nawilżenie skóry

Przeciwwskazania

  • Aktywny stan zapalny, choroby przebiegające z gorączką

  • Stosowanie leków przeciwkrzepliwych